New York çıkışlı ünlü hip-hop grubu Wu-Tang Clan, bir rol yapma oyunun geleceğini duyurdu. Microsoft ile birlikte çalıştıkları oyun sayesinde müzik ve oyun dünyası kesişmiş olacak. Grubun hali hazırda önceden çıkartmış oldukları Wu Tang: Shaolin Style veya diğer bir adıyla Wu Tang: Taste of Pain diye bir dövüş oyunu da var. Shaolin Style PlayStation konsolu için tasarlanıp tek ve çok oyunculu oynanabilme özelliğine sahip. Yani grup, oyun dünyasına pek de yabancı değil.

Haberlere göre oyun, 2019’da kurulan oldukça genç Brass Lion Entertainment stüdyosunda geliştiriliyor. Windows Central, oyunun dört oyuncu kooperatifi ile tamamlanmış üçüncü şahıs yakın dövüş odaklı bir RPG olacağını söyledi.

Oyunda klasikleşmiş dövüş motiflerini göreceğiz. Silahlar, zindanlar, yağmalar, dişliler… Oyuncular hem silah tutma hem de büyü yapma gibi yeteneklere sahip olabilecekler. Ayrıca akıllı telefonlardan oyun için kaynak sağlayabilecekler. Çiftlik gibi yapılar telefondan oluşturulabilecek. Ve tabii ki müzikler de Wu-Tang Clan grubuna ait olacak. 

Oyunun geliş haberi ise zaten bir gamer olan gazeteci Jez Corden tarafından Xbox Two Podcast’te açıklandı. Oyunlarla ilgili haberleri daha iyi takip edebilmeniz için bu podcaste göz atmanızı öneririz.

Kod Adı: Shaolin

Şu an için bir adı olmayan oyunun kod adı Shaolin Projesi. Ne yazık ki henüz çok az bilgi mevcut durumda. Wu-Tang: Shaolin Style oyunu oyuncular tarafından pek beğenilmemişti. Maalesef kullanıcılar ‘çöp’ olarak tabir etmişlerdi. Bunun üstüne gelecek oyunu çok merak ediyoruz ve daha da çok merak edeceğiz gibi de duruyor. 

Daha fazla oyun ve müziğin entegre olduğu yapımlar görmek istiyorsanız The Beatles: Rock Band, Britney’s Dance Beat, Journey ve Michael Jackson’s Moonwalker oyunlarına göz atabilirsiniz. Müziklerin oyunlardan etkilendiği gibi oyunlar da müziklerden ve müzisyenlerinden etkilenebiliyor elbette. Hatta daha önceki yazılarımızda da video oyunlarından ilham alan müziklerden de bahsetmiştik.

Wu Tang Clan’ı dinleyenler kimler bakalım? Shaolin Style’dan sonra siz bu gelişme hakkında neler düşünüyorsunuz? Yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Daha fazla oyun ve haber içerikleri için Excalibur Clan’ı takip etmeyi unutmayın!