Oyun basınında güvenilir isimlerden biri olan Tom Henderson, hatırladığınız gibi geçtiğimiz günlerde EA’ nın Temmuz ayında büyük bir etkinlik düzenleyeceğini belirtti. Bu etkinlikte yeni Need For Speed başta olmak üzere FIFA 23 ve Stake 4 gibi bir çok oyunun duyurulacağı ifade edildi. Oyuncunların heyecanlanmasına sebep olan Henderson, resmi olarka açıklanması gereken Need for Speed’in çıkış tarihi hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Açıklamasında yeni Need For Speed oyununun 4 Kasım 2022‘de çıkış yapacağını söyleyen Henderson, bu bilgileri de Electronic Arts’a yakın kaynaklardan elde ettiğini belirtti. Aynı zamanda yeni NFS oyununun Kasım’da çıkış yapacağını dile getiren Henderson, Temmuz ayında duyurulması beklenen FIFA 23‘ün 30 Eylül 2022‘de, Stake 4’ünse 2023 yılında oyuncularla bir araya geleceğini söyledi.

Oyunun ise Miami’de geçebileceğini belirtiyor. Dikkat çeken nokta ise PC versiyonundan bahsedilmesi. Ancak EA’nin Origin platformu ve Steam ile EA Play anlaşmasından ötürü yeni oyunun PC’ye gelmeme ihtimali düşük görülüyor. Yeni Need for Speed hakkında önümüzdeki aylarda daha çok bilgi gelecektir.

Codemasters ve Criterion iş birliğiyle geliştirilen yeni Need for Speed oyununa da ayrı bir parantez açan Henderson, serinin bir sonraki oyununun sadece yeni nesle özel olacağını da vurguladı. Aynı zamanda serinin yeni oyununun Need of Speed: Unbound şeklinde adlandırılabileceğini de ifade eden Henderson, bahsi geçen yapımın grafikleriyle de ön plana çıkacağını söyledi.