Netflix, oyun dünyasına da adımını attı ve oyunlar için bir platform kurdu. Normalde dizi ve film izlemek için kullandığımız Netflix’ten oyun da oynayabilecek olmak bizi heyecanlandırdı. Şu an için Netflix üyeliği olan herkes Android cihazlarından oyun oynayabilecek. Ayrıca vereceğiniz tek ücret Netflix üyelik ücreti olacak. Özetle Netflix Games için ekstra satın alımlar ve ücretlendirmeler bulunmuyor.

Bir süredir oyun yatırımlarını genişleten Netflix, oldukça popülerleşen dizisi Stranger Things’in oyunlarını piyasaya sürmeye karar verdi. Stranger Things 1984 ve Stranger Things 3: The Game, bu oyun platformunda test edilen ilk iki oyun oldu. Oyunlar ilk olarak Ağustos ayında sadece Polonya’da aktif idi. Ağustos ayının ardından diğer hamle Eylül’de bir bağımsız oyun geliştiricisi olan Night School Studio’nun satın alınmasıyla geldi.

Mobil Eğlence Deneyimi

Ekim ayında Polonya’nın yanı sıra İtalya ve İspanya’daki kullanıcılara da açılan platform şu an küresel olarak nihayet tüm ülkelere açık durumda. Stranger Things 1984, Stranger Things 3: The Game, Shooting Hoops, Card Blast ve Teeter Up oyunları şu an için erişime açık.

Shooting Hoops dat ve basketbolun birleşiminden oluşan bir hedef tutturma oyunu. Yapmanız gereken dart okunu doğru bir açıyla fırlatıp basket topunu fileden geçirmek. Card Blast, şansın ve becerinin de ön planda olduğu eğlenceli bir kart oyunu. Teeter Up oyununda amaç bilardo mantığıyla topu deliğe sokmak. 150 seviyeden oluşuyor ve oldukça sade, güzel grafiklere sahip.

Netflix Games için oyunlar çocuk profilleri için erişilebilir değil. Şu anlık sadece yetişkinlere yönelik oyunlar bulunduğundan çocuklar oynayamayacak. Bunun dışında yetişkin profillerine erişememeleri için koyduğunuz PİN oyunlar için de geçerli olacak. Ek olarak bazı oyunları çevrimdışı da oynayabileceğiz. Aynı anda farklı hesaplardan oynamak belli bir sınıra kadar mümkün olacak. Netflix, ilerleyen zamanlarda herkese hitap edecek daha çeşitli oyunların yükleneceğini de belirtti.

Netflix üyeliği olanlar bu beş oyundan ilk hangisini oynamaya koşacak? Yorumlarda belirtmeyi unutmayın. Daha keyifli bir oyun deneyimi için Casper’ın mobil cihazlarına buradan mutlaka göz atın!

Daha fazla oyun ve haber içeriği için Casper Excalibur Clan’ı takip etmeye devam edin! Blog yazılarımızı kaçırmayın.