Pokemon Unite 2 ay önce Temmuz ayında sadece Nintendo Switch için piyasaya sürülmüştü. Bir MOBA, yani çevrimiçi çok oyunculu savaş arenası oyunu olan Pokemon Unite oyununun mobil sürümü de geçtiğimiz günlerde sonunda çıktı. Artık Android ve iOS mobil cihazlarınızdan bu çevrimiçi oynanan savaş arenası oyununa erişebilirsiniz. Telefonunuza App Store ve Google Play’den ücretsiz ve rahat bir şekilde indirebilirsiniz! 

Oyunda her takımda 5 oyuncu var ve iki takım karşı karşıya geliyor. Bu karşılaşmadaki maçların belirli süreleri var ve bu sürenin sonuna kadar en çok puanı toplayan takım galip oluyor. Pokemon Unite, Pokemun’un ilk takımlarla oynanan stratejik bir oyunu oldu. 

Ayrıca Unite Suads adlı yeni bir özelliği de bu haberle birlikte duymuş olduk. Bu özellik ile eğitmenler kendi takımlarını kurabilecek ve istedikleri takımı bulup girebilecek. Eğitmenlerin kendi kriterlerine uygun takımları bulmaları böylece kolaylaşacak.

Ne yazık ki oyunun Türkçe desteği yok fakat dil seçenekleri arasında İngilizce, İspanyolca, Japonca ve dahası var. Pokemon türleri olarak ise Mamoswine, Sylveon ve filmden de bazı karakterler başta olmak üzere bol çeşitlilik var. Oyunda her atlanan seviyede yeni özellikler yükleniyor. 

Dün itibariyle aynı zamanda mücadele bileti galaktik hayalet 094 de başladı. Mücadele bileti ile oyuna bir uzay esintisi katabilirsiniz. Size verilen görevleri yerlerine getirecek ve puan kazanacaksınız. Böylece mücadele bileti seviyeniz yükselecek ve yeni özellikler kazanacaksınız, çeşitli özel ödüllere sahip olacaksınız. 

31 Ekim’e kadar bir oyun içi etkinliği tamamlayan mobil oyuncular 1.000 Aeos bileti kazanacak. Ayrıca Pikachu için Unite lisansı ve Festival Tarzı Holowear ekipmanı olarak ön kayıt öğelerini alacaklar. Bu ödüller, lansmandan önce alınan 5 milyon ön kayıt için bir teşekkür olarak sunulacak.

Pokemon dünyasını seviyorsanız bu kadar kolay erişebileceğiniz bu oyunu kaçırmayın deriz. Yepyeni özellikleriyle sizi bekleyen Pokemon Unite için arkadaşlarınızı toplayın, takımınızı oluşturun ve soluksuz bir maça hazır olun!

Casper Via Serisi ile Oyun Deneyimi

Casper Via serisi telefonlarla Pokemon Unite oyununu maksimum verimle oynayabilirsiniz. Yüksek performans ve güçlü bataryasıyla Casper telefonunuzdan oyunları hiç kasmadan oynamanın tadı bir başka. Yolculuklarda, okulda veya ofiste bilgisayarınız yanınızda değilken bile Casper Via ile oyun oynamak hala mümkün! 

Daha fazla oyun ve haber içeriği için Excalibur Clan’ı takipte kalmaya devam edin!