Geçtiğimiz günlerde fragmanı yayınlanan The Invincible oyununun yapımcıları Witcher 3’ün yapımcılarının ta kendileri. Polonya merkezli Starward Industries tarafından geliştirilen oyunun fragmanında, oyunda yaptığımız seçimlerin sonuçları olacağını görüyoruz. Bilim kurgu ve gerilim türündeki bu oyunun yeni çıkan fragmanını buradan izleyebilirsiniz. Hem uzak bir gelecek havasına hem de retro bir havaya sahip bu fragmanı biz beğendik.

Aslında The Invincible, Polonyalı bilim kurgu yazarı olan Stanislaw Lem tarafından 1964’te yazılan bir kitap. Oyun da ilhamını bu kitaptan alıyor. Daha fazla kitap ilhamlı oyunlara buradan erişebilirsiniz. Kitap, The Invincible isimle bir uzay aracının kardeş gemisi Condor’u araştırmasını anlatıyor. Bu araştırma sürecinde uzay aracının Regis III adlı yabancı bir gezegene inmesiyle Condor bulunamıyor ancak gezegende olan bitenlerin araştırılması gerekli. Mürettebatın neden kaybolduğu, neler yaşandığı çözülmeli. Daha önce robot savaşı gören bu gezegende, savaştan kurtulan bazı tehlikeli makinelerin hala bulunmakta olduğu keşfedilir.

Ayıca size güzel bir haberimiz de var! Oyunun toplam 13 dil seçeceği var ve bu diller arasında Türkçe de var. 2022’de çıkması beklenen oyunu rahatlıkla ve keyifle oynayabileceğiz. Aslında geçen yıl duyurusu yapıldı ama da ne yazık ki çıkış tarihi ertelenmişti. Fakat net bir tarih de belirtilmedi. The Invincible oyunu PC, PS5, Xbox Serisi X / S ve PS4 için çıkış yapacak. Detaylı bilgiye ulaşmak için oyunun ilgi çekici sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

Türkçe destekli olarak gelmesi sizi de çok heyecanlandırmıyor mu? Stanislaw Lem’in The Invincible kitabını okuyanlar kimler? Peki ya oyun çıkmadan kesin okuyacağım diyenler kimler? İlgi çekici konusuyla okuyucuyu içine sürükleyen bir kitap gibi duruyor. Bilim kurgu seven okuyucularımız ne kitabı ne de oyunu sakın kaçırmasınlar!

Daha fazla oyun ve haber içeriği için Excalibur Clan’ı takip etmeye devam edin, blog yazılarımızı kaçırmayın!