Satın almış olduğunuz üründe orijinal Microsoft işletim sistemi lisansı bulunmaktadır ve ürün Casper garantisi altındadır. İşletim sistemine ait ürün anahtarını size veremiyoruz. Çünkü Korsan kullanımın engellenmesi amacıyla Microsoft tarafından izin verilmemektedir. Casper Microsoft’un iş ortağıdır ve Windows işletim sistemli ürünleri Microsoft’un kurallarına tabidir. Ürününüzde orijinal Microsoft işletim sistemi lisansı bulunduğundan nasıl emin olursunuz? - Üründeki işletim sistemini kaldırıp Microsoft'un https://www.microsoft.com/tr-tr/software-download/windows10 adresinden indirerek yeniden kurduğunuzda, dijital lisans anahtarınız biosa enjekte olduğu için, internet bağlantınızı yaptığınız anda bilgisayarınız etkinleşecektir. - İşletim sistemine ait ürün anahtarını görmek istiyorsanız Google üzerinden “Bios Key Öğrenme” yazarak bulacağınız 3ncü parti uygulamaları kullanabilirsiniz.

Windows 10 yüklü cihazlarda işletim sisteminin şifresinin unutulması durumunda cihazın işletim sisteminin yeniden yüklenmesi gerekmektedir.

Ses kartı Driveri nin yüklü olup olmadığı kontrol edilir veya Ses kartı sürücüsünün güncelleştirme alıp almadığı kontrol edilir. Driver yüklendikten sonra veya güncelleştirme aldıktan sonra Ürün yeniden başlatılarak Ses Fonksiyonları kontrol edilir.

Windows 10 yüklü cihazlarda işletim sisteminin şifresinin unutulması durumunda cihazın işletim sisteminin yeniden yüklenmesi gerekmektedir.

A300 AIO Modelde boot Listesi için F7 , Biosa giriş için Del tuşu kullanılır. A430-A550 AIO Modelde boot Listesi için F7 , Biosa giriş için Del tuşu kullanılır. Nirvana H Serisi Modelde boot Listesi için F7 , Biosa giriş için Del tuşu kullanılır. Nirvana L Serisi Modelde boot Listesi için F7 , Biosa giriş için Del tuşu kullanılır. Nirvana Q Serisi Modelde boot listesi için F12 biosa giriş için Del tuşu kullanılır. Excalibur E70 Serisi Modelde boot Listesi için F7 , Biosa giriş için Del tuşu kullanılır.. Excalibur E80 Serisi Modelde boot Listesi için F11 , Biosa giriş için Del tuşu kullanılır. M100 Mini PC Serisi Modelde boot Listesi için F7 , Biosa giriş için Del tuşu kullanılır.

Desktop Modelllerinde 7 ve ,8 nci nesil İşlemcili Ürünleri Windows 7 Desteği bulunmamaktadır. Diger modellerin Windows 7 Desteği Bulunmaktadır.

Ürünün Driverları sitemizden tekrar yüklenerek sorunun devam edip etmediği kontrol edilir.

Windows 10 güncellemesine geçmeden önce ürünüzün Windows 10 desteklediğinden emin olunuz. Ürününüzün Windows 10 desteğini http://casper.com.tr/KMDefault.aspx?cntid=2277 linkinden kontrol edebilirsiniz. Üründe Windows 10 için yeterli disk alanı var ve ürünün Windows 10 Desteğinin olmasına rağmen hata alınması durumunda; Üründe sıfırlamaya veya bir önceki sürüme geri dönme işlemi gerçekleştirilir. Sıfırlama için : Başlat-Ayarlar-Güncelleştirme ve Güvenlik-Kurtarma Sekmesinden:Sıfırlama-Başlayın butonuna tıklanır. Bir önceki Sürüme geçiş :Ürün Windows 10 öncesi İşletim sistemlerinden yükseltilmişe; Başlat-Ayarlar-Güncelleştirme ve Güvenlik-Kurtarma Sekmesinden Windows 8.1 / 7’ye Geri Dönün- Başlayın butonuna tıklanır.

Bilgisayarınız çeşitli sebeplerden dolayı resetleme problemi yaşayabilr. Bu sebepler donanımsal veya yazılımsal olabilir. a) Isınma problemleri yüzünden makine restart edebilir.Ürünün içerisinde yer alan CPU,GPU soğutucularının düzgün çalışmaması resetlemeye sebep olabilir. Üründeki soğutma işlemini gerçekleştiren fanların yetkili teknik servisler üzerinden temizlenmesi gerekebilir. b) Üründe takılı ram bozulmuş olabilir.Üründeki Ram teknik serviste değiştirilmesi gerekir. c)İşletim sisteminin zarar görmüş olabilir veya İşletim sistemine virüs bulaşmış olabilir.Üründe İşletim sistemini sıfırlama işlemi gerçekleştirilir.

Cihazınızın Harici Disk Sürücüsünü gördüğünden emin olmak için aygıt yöneticisini açınız. Aygıt yöneticisinde Disk sürücüleri kısmında Harici Disk Sürücüsünün göründüğünden emin olunuz. Harici disk sürücünüzü bilgisayarınıza taktıktan sonra aygıt yöneticisinde ünlem işareti olmadığından emin olunuz. Aygıt yöneticisinde sorun görmüyorsanız Harici Disk Sürücünüze virüs bulaşmış olabilir; Virüs Temizleme yazılımları ile flashı temizlemeniz gerekmektedir.

Ürününüzün ekran kartını yükseltmek için en yakın teknik servise giderek bu işlemi yaptırmanız tavsiye edilir. Size en yakın yetkili teknik servise https://www.casper.com.tr/servis-noktalari link üzerinden ulaşabilirsiniz.

Cihazınızın USB belleği gördüğünden emin olmak için aygıt yöneticisini açınız. Aygıt yöneticisinde Disk sürücüleri kısmında USB belleğin göründüğünden emin olunuz. Usb belleğinizi bilgisayarınıza taktıktan sonra aygıt yöneticisinde ünlem işareti olmadığından emin olunuz. Aygıt yöneticisinde sorun görmüyorsanız USB belleğinize virüs bulaşmış olabilir; Virüs Temizleme yazılımları ile usb flaş belleği temizlemeniz gerekmektedir.

Ürününüzde donanımsal bir problem olabilir. Size en yakın Yetkili teknik servislerimizden destekalabilrsiniz.

Cihazda tümleşik veya harici ekran kartı olabilir. Eğer üründe harici ekran kartı bulunmaktaysa tümleşik ekran kartı üzerinden görüntü alamazsınız. Bu yüzden kasanın arkasındaki ekran kartı bağlantı noktaları kontrol edilmelidir. Üründe harici ekran kartı kullanılıyorsa bağlantının harici ekran kartı çıkışına bağladığınızdan emin olun. Monitörünüzün bağlantı kablolarını kontrol edin

Harddiskinizde sorun olabilir. Bilgisayarınızı yetkili teknik servislerimize ulaştırmanız gerekmektedir.

Başlat -Disk yönetimi Kısmından ikinci diskin görünüp görünmediği kontrol edilir.Eger görünüyorsa diskin üzerine gelinip diski başlat işlemi yapılarak disk biçinlendirilir. Disk burada görünmuyırsa Bilgisayarınızı yetkili teknik servislerimize ulaştırmanız gerekmektedir.

Satın almış olduğunuz ürünün işletim sistemini sürümünü kontrol ediniz. Windows Pro sürümlerinde çoklu dil desteği bulunmaktadır. Microsoft web sayfasından dil paketlerini indirerek çoklu dil desteğini aktif hale getirebilirsiniz. Eğer satın almış olduğunuz ürün Windows Home Single Language sürümü ise dilinizi değiştirmek için cihazınızı sıfrlamanız gerekmektedir. Casper ürünlerinde, Windows Home Single Language sürümü için ilk kurulum ekranında ayarlayabileceğiniz 5 farklı dil seçeneği bulunmaktadır. Bu diller Türkçe, İngilizce, Arapça, Hırvatça ve Rusça'dır. Ürünü istenilen dil seçenekleri ile çalıştırmak için sıfırlama yapılır. Sıfırlama için : Başlat-Ayarlar-Güncelleştirme ve Güvenlik-Kurtarma Sekmesinden:Sıfırlama-Başlayın butonuna tıklanır.

"Windows Güncellemelerini durdurmanız tavsiye edilmez. Bilgisayarınız güncelleme almadığında bir çok sorunla karşılaşabilir. Bilgisayarınızın ""Windows Güncelleme Uyarısı"" yapmasını istemiyorsanız bu yönergeyi takip edebilirsiniz. 1. adım: Otomatik güncellemeleri kapatmak için ;Windows ve R tuşuna aynı anda basarak veya Başlat menüsünü açarak Çalıştır bölümüne geçiyoruz. Çalıştır bölümüne “services.msc” yazarak Hizmetler bölümünü açıyoruz. 2. adım: Açılan ekranda Hizmetler karşınıza çıkacak. Bu bölümde sayfayı aşağı doğru kaydırarak veya W tuşuna birkaç kez basarak Windows Update seçiyoruz. 3. adım: “Windows Update” seçeneğine farenin sağ tuşuna dokunup özelliklere tıklıyoruz. 4. adım: Karşımıza çıkan Özellikler penceresinde “Başlangıç Türü” seçeneğini “Devre Dışı” olarak ayarlıyor ve “Uygula” butonuna tıklıyoruz. Windows 10 otomatik güncelleme kapatma işlemini başarıyla tamamlanmış oluyor.

Ürün seri numaranızı müşteri hizmetlerimiz ile paylaşmanız durumunda gerekli desteği alabilirsiniz. Müşteri hizmetleri email adresi: mhb@casper.com.tr

Etkinleştirme yapabilmeniz için, ekli yönergeleri takip etmelisiniz. Satın almış olduğunuz Office uygulaması cihazın Biosuna gömülüdür. Lütfen uyarıları dikkate alınız. 1. Etkinleştirmek için öncelikle Microsoft hesabı oluşturmanız gerekmektedir. 2. Outlook uzantılı bir hesap açılmasını öneririz. 3. Oluşturduğunuz Microsoft hesabınız (mail adresi ve şifresi) ile aşağıdaki link üzerinden adımları takip ederek etkinleştirebilirsiniz. 4. Microsoft hesabı oluşturulurken daha önce hiç kullanılmamış yeni bir hesap olması gerekmektedir. ( Microsoft hesabı dışında farklı bir hesap girilirse aktivasyon işlemi kilitlenir. ilk anda doğru Microsoft hesabını girmeniz gerekmektedir.) 5. Sorunsuz bir kurulum için ekli yönergeleri takip etmelisiniz. 6. Bildirim çubuğu üzerinde Office güncelleştirme uyarısı çıkıyor ise güncelleştirme yapıp tekrar denemelisiniz. 7. Sorun devam eder ise cihaza sıfırlama yapıp, aynı hesap ile tekrar denemenizi öneririz. https://support.office.com/tr-tr/article/office-i-etkinle%C5%9Ftirme-5bd38f38-db92-448b-a982-ad170b1e187e Not: Microsoft hesabınızı ve şifrenizi unutmamanız gerekmektedir. Hesap bilgilerini hatırlamamanız durumunda Şifremi unuttum adımlarını takip edebilir veya Microsoft ile iletişime geçebilirsiniz.

"• Uygulamayı açtıktan sonra mikrofonunuzun açık olduğundan emin olmalısınız. • Ses aktarımı hala gerçekleşmiyor ise; cihazınızda dahili olarak bulunan “Ses kaydedici” uygulaması üzerinden ses kaydı yaparak mikrofon ses kalitesini ve durumunu kontrol edebilirsiniz. Eğer ses kalitesinde ve seviyesinde sorun yok ise; Uygulamayı tekrar kurabilir, sorun devam eder ise uygulama yazılımcısı ile iletişime geçebilirsiniz. Zoom: https://support.zoom.us/hc/en-us EBA: https://ders.eba.gov.tr/yardim-sss/

Zoom uygulamasında “Şifre Yanlış” hatası ile ilgili karşılaşmış olduğunuz bu sorunun sebebi Zoom uygulamasında yaşanan sistemsel hatalardır. Bu konu ile ilgili yurtdışı ve yurtiçi birçok forum sayfasında konu başlıkları açılmış durumdadır. Sorun: Zoom uygulamasına giriş yaparken; doğru kullanıcı adı ve şifre girilmesine rağmen “Şifre Yanlış” hatası ile karşılaşılmaktadır. Sorunun Kaynağı Zoom uygulamasının cihazda bulunan başka bir uygulama ile çakışması( aynı anda işlem yapması), arka planda 1’den fazla kez açılmış olması veya zoom uygulaması kaynaklı olarak sunucu bağlantısının kurulamamasıdır. Çözüm önerileri: 1. Cihazda var ise; EBA, TEAMS gibi görüntülü görüşme ve toplantı uygulamaları kaldırılarak tekrar denenmesi 2. Zoom uygulamasının kaldırılıp tekrar yüklenmesi 3. Giriş seçeneği olarak; Uygulama açıldığında ekrana çıkan diğer giriş seçeneklerinin kullanılması 4. Sistem geri yüklemesinin yapılması( Başlat Menüsüne; “Sistem Geri yüklemesi” yazarak yapabilirsiniz.) 5. Tarayıcı üzerinden bağlantı kurulması Bu işlemlerin işe yaramaması halinde kullanıcımıza sorunun Zoom uygulaması kaynaklı olduğunu iletip https://support.zoom.us/hc/en-us adresine yönlendirebilirsiniz.

"Görüntülü görüşme sırasında yaşanan donma/kasma sorunu internet bağlantı hızınız ile ilgilidir. Sorun yaşamamak için en az 8 mbps bağlantı hızına sahip olmalısınız. Bağlantı hızınız şu durumlarda düşebilir: -Aynı internet modemi kullanan diğer kullanıcıların online video izlemesi, online oyun oynaması, internetten dosya/film/vb indirmesi, güncelleme yapması. -İnternet modeminize uzak bir noktada bulunmanız. Özellikle farklı bir odadayken, modem sinyalleri oda duvarlarını ve kapalı kapıları aşmak zorunda kalacağı için cihazınıza ulaşan sinyal seviyesi ve bağlantı hızınız azalacaktır. -Bağlantı hızınızı yükseltmek için ; daha yüksek hız sağlayan bir internet paketine geçmeniz, modem cihazına yakın bir noktaya gelmeniz hatta kablosuz bağlantı yerine kablolu bağlantı sağlamanız önerilir. -Görüntülü görüşmeye katılan çok sayıda katılımcı olması ve bazılarının yine yukarıdaki nedenlerle donma/kasma/kopma sorunları yaşaması da sizin görüşme kalitenizi etkileyecektir. -Anlık bağlantı hızınızı ölçebileceğiniz birçok test programını cihazınıza indirip kullanabilirsiniz. "

Zoom uygulamasını bilgisayarınızda kullanmak için minimum Windows 7 işletim sistemine sahip olmanız gerekmektedir.(Win7,Win8,Win8.1 ve Win10) Zoom uygulamasını bilgisayarınızda akıcı bir şekilde kullanabilmeniz için önerilerilen minimum işlemci: Celeron N4000 ve Üstüdür.(i3-i5-i7 işlemcilerde yüksek performansta çalışır) EBA: EBA uygulamasını bilgisayarınızda stabil olarak kullanmak için işletim sistemi olarak Windows 10 versiyonunun kullanılması gerekmektedir. Daha eski sürümlerde(Win7,Win8,Win8.1) çalışacaktır fakat EBA kaynaklı hatalar ile karşılaşılabilirsiniz. EBA uygulamasını bilgisayarınızda akıcı bir şekilde kullanabilmek için cihazınızda 2GB ram ve Celeron N4000 ve Üstü bir işlemci olması gerekir .(i3-i5-i7 işlemcilerde yüksek performansta çalışır)

Casper Nirvana N200

N2L.G640-4C00X-00A Casper Nirvana N200
4.604,00 TL 4.373,00 TL 'den Başlayan Fiyatlarla %5

Diğer Modeller

Casper
Casper
Casper
Casper
Casper
Casper
Casper
Casper