Windows 10 yüklü cihazlarda işletim sisteminin şifresinin unutulması durumunda cihazın işletim sisteminin yeniden yüklenmesi gerekmektedir.

Ses kartı Driveri nin yüklü olup olmadığı kontrol edilir veya Ses kartı sürücüsünün güncelleştirme alıp almadığı kontrol edilir. Driver yüklendikten sonra veya güncelleştirme aldıktan sonra Ürün yeniden başlatılarak Ses Fonksiyonları kontrol edilir.

Cevap 1 : Sol alt köşede bulunan “Başlat” ikonuna tıklayınız > Açılan pencereye “Kurtarma seçenekleri” yazınınız ve tıklayınız > Açılan pencere de Bu Bilgisayarı sıfırlama bölümünden “Başlayın” Seçeneğini tıklayınız > Bu aşamadan sonra kendinize uygun sıfırlama seçeneğini seçerek sıfırlama işlemi başlatabilirsiniz. Cevap 2 : ‘Shift’ tuşuna basılı tutarak bilgisayar Yeniden Başlatılır > Ürün yeniden başladığında karşımıza çıkan ekranda ‘Sorun Gider’ sekmesine tıklayınız >Karşımıza gelen ekranda ‘Bu Bilgisayarı Sıfırla’ sekmesi seçilir. > Bu aşamadan sonra kendinize uygun sıfırlama seçeneğini seçerek sıfırlama işlemi başlatabilirsiniz. Önemli : Sıfırlama İşlemini gerçekleştirirken Ürünün Adaptörü takılı olmalıdır.

Windows 10 güncellemesine geçmeden önce ürünüzün Windows 10 desteklediğinden emin olunuz. Ürününüzün Windows 10 desteğini http://casper.com.tr/KMDefault.aspx?cntid=2277 linkinden kontrol edebilirsiniz. Üründe Windows 10 için yeterli disk alanı var ve ürünün Windows 10 Desteğinin olmasına rağmen hata alınması durumunda; Üründe sıfırlamaya veya bir önceki sürüme geri dönme işlemi gerçekleştirilir. Sıfırlama için : Başlat-Ayarlar-Güncelleştirme ve Güvenlik-Kurtarma Sekmesinden:Sıfırlama-Başlayın butonuna tıklanır. Bir önceki Sürüme geçiş :Ürün Windows 10 öncesi İşletim sistemlerinden yükseltilmişe; Başlat-Ayarlar-Güncelleştirme ve Güvenlik-Kurtarma Sekmesinden Windows 8.1 / 7’ye Geri Dönün- Başlayın butonuna tıklanır.

Windows 10 yüklü cihazlarda işletim sisteminin şifresinin unutulması durumunda cihazın işletim sisteminin yeniden yüklenmesi gerekmektedir.

C300 Serisi Modelde boot listesi için Ecs biosa giriş için F2 tuşu kullanılır. F Serisi Modelde boot listesi için Ecs biosa giriş için F2 tuşu kullanılır. Excalibur G Serisi Modelde boot listesi için F12 biosa giriş için F2 tuşu kullanılır. C600-C650 Serisi Modelde boot listesi için F12 biosa giriş için F2 tuşu kullanılır.

Notebook Modelllerinde 7 ve ,8 nci nesil İşlemcili Ürünleri Windows 7 Desteği bulunmamaktadır.Ayrıca CHU-CHY Modellerin Windows 7 Desteği yoktur. Diger modellerin Windows 7 Desteği Bulunmaktadır.

Ürünün Driverları sitemizden tekrar yüklenerek sorunun devam edip etmediği kontrol edilir.

Bilgisayarınız çeşitli sebeplerden dolayı resetleme problemi yaşayabilr. Bu sebepler donanımsal veya yazılımsal olabilir. a) Isınma problemleri yüzünden makine restart edebilir.Ürünün içerisinde yer alan CPU,GPU soğutucularının düzgün çalışmaması resetlemeye sebep olabilir. Üründeki soğutma işlemini gerçekleştiren fanların yetkili teknik servisler üzerinden temizlenmesi gerekebilir. b) Üründe takılı ram bozulmuş olabilir.Üründeki Ram teknik serviste değiştirilmesi gerekir. c)İşletim sisteminin zarar görmüş olabilir veya İşletim sistemine virüs bulaşmış olabilir.Üründe İşletim sistemini sıfırlama işlemi gerçekleştirilir.

Mavi ekran hataları donanım veya yazılım kaynaklı olabilir.Üründe sıfırlama işlemi yapılır sorun devam ediyorsa. Bilgisayarınızı yetkili teknik servislerimize ulaştırmanız gerekmektedir.

Cihazınızın Harici Disk Sürücüsünü gördüğünden emin olmak için aygıt yöneticisini açınız. Aygıt yöneticisinde Disk sürücüleri kısmında Harici Disk Sürücüsünün göründüğünden emin olunuz. Harici disk sürücünüzü bilgisayarınıza taktıktan sonra aygıt yöneticisinde ünlem işareti olmadığından emin olunuz. Aygıt yöneticisinde sorun görmüyorsanız Harici Disk Sürücünüze virüs bulaşmış olabilir; Virüs Temizleme yazılımları ile flashı temizlemeniz gerekmektedir.

Ürün seri numaranızı müşteri hizmetlerimiz ile paylaşmanız durumunda gerekli desteği alabilirsiniz. Müşteri hizmetleri email adresi: mhb@casper.com.tr

Ürün seri numaranızı müşteri hizmetlerimiz ile paylaşmanız durumunda gerekli desteği alabilirsiniz. Müşteri hizmetleri email adresi: mhb@casper.com.tr

Bilgisayarınızın bataryasını çıkartıp ürünü ters çeviriniz. Zaman kaybetmeden en yakın yetkili servisimize ulaştırınız.

Bataryanızı üründen çıkararak tekrar takınız ve batarya tırnaklarını kilitli konuma getirerek tekrar deneyiniz. Sorun devam ediyor ise size en yakın Yetkili Teknik Servilerimizden destek alabilirsiniz.

Cihazınızın USB belleği gördüğünden emin olmak için aygıt yöneticisini açınız. Aygıt yöneticisinde Disk sürücüleri kısmında USB belleğin göründüğünden emin olunuz. Usb belleğinizi bilgisayarınıza taktıktan sonra aygıt yöneticisinde ünlem işareti olmadığından emin olunuz. Aygıt yöneticisinde sorun görmüyorsanız USB belleğinize virüs bulaşmış olabilir; Virüs Temizleme yazılımları ile usb flaş belleği temizlemeniz gerekmektedir.

Ürününüzde donanımsal bir problem olabilir. Size en yakın Yetkili teknik servislerimizden destekalabilrsiniz.

Harddiskinizde sorun olabilir. Bilgisayarınızı yetkili teknik servislerimize ulaştırmanız gerekmektedir.

Aygıt Yöneticisinde Kameralar veya Görüntüleme Aygıtları kısımlarının bulunup bulunmadığı kontrol edilir yok ise Bilgisayarınızı yetkili teknik servislerimize ulaştırmanız gerekmektedir.

Başlat -Disk yönetimi Kısmından ikinci diskin görünüp görünmediği kontrol edilir.Eger görünüyorsa diskin üzerine gelinip diski başlat işlemi yapılarak disk biçinlendirilir. Disk burada görünmuyırsa Bilgisayarınızı yetkili teknik servislerimize ulaştırmanız gerekmektedir.

Bilgisayarınızın ses özelliklerinden mikrofon özelliğinizin açık olup olmadığını kontrol ediniz ;Ses özellikleri kısmında mikrofon aygıtı görülmüyorsa bilgisayarınızı yetkili teknik servislerimize ulaştırmanız gerekmektedir.

Satın almış olduğunuz ürünün işletim sistemini sürümünü kontrol ediniz. Windows Pro sürümlerinde çoklu dil desteği bulunmaktadır. Microsoft web sayfasından dil paketlerini indirerek çoklu dil desteğini aktif hale getirebilirsiniz. Eğer satın almış olduğunuz ürün Windows Home Single Language sürümü ise dilinizi değiştirmek için cihazınızı sıfrlamanız gerekmektedir. Casper ürünlerinde, Windows Home Single Language sürümü için ilk kurulum ekranında ayarlayabileceğiniz 5 farklı dil seçeneği bulunmaktadır. Bu diller Türkçe, İngilizce, Arapça, Hırvatça ve Rusça'dır. Ürünü istenilen dil seçenekleri ile çalıştırmak için sıfırlama yapılır. Sıfırlama için : Başlat-Ayarlar-Güncelleştirme ve Güvenlik-Kurtarma Sekmesinden:Sıfırlama-Başlayın butonuna tıklanır.

Casper Nirvana C350

C350.4000-4C00X
3.555,00 TL 3.164,00 TL 'den Başlayan Fiyatlarla %11