Zoom uygulamasında “Şifre Yanlış” hatası ile ilgili karşılaşmış olduğunuz bu sorunun sebebi Zoom uygulamasında yaşanan sistemsel hatalardır. Bu konu ile ilgili yurtdışı ve yurtiçi birçok forum sayfasında konu başlıkları açılmış durumdadır. Sorun: Zoom uygulamasına giriş yaparken; doğru kullanıcı adı ve şifre girilmesine rağmen “Şifre Yanlış” hatası ile karşılaşılmaktadır. Sorunun Kaynağı Zoom uygulamasının cihazda bulunan başka bir uygulama ile çakışması( aynı anda işlem yapması), arka planda 1’den fazla kez açılmış olması veya zoom uygulaması kaynaklı olarak sunucu bağlantısının kurulamamasıdır. Çözüm önerileri: 1. Cihazda var ise; EBA, TEAMS gibi görüntülü görüşme ve toplantı uygulamaları kaldırılarak tekrar denenmesi 2. Zoom uygulamasının kaldırılıp tekrar yüklenmesi 3. Giriş seçeneği olarak; Uygulama açıldığında ekrana çıkan diğer giriş seçeneklerinin kullanılması 4. Sistem geri yüklemesinin yapılması( Başlat Menüsüne; “Sistem Geri yüklemesi” yazarak yapabilirsiniz.) 5. Tarayıcı üzerinden bağlantı kurulması Bu işlemlerin işe yaramaması halinde kullanıcımıza sorunun Zoom uygulaması kaynaklı olduğunu iletip https://support.zoom.us/hc/en-us adresine yönlendirebilirsiniz.

Etkinleştirme yapabilmeniz için, ekli yönergeleri takip etmelisiniz. Satın almış olduğunuz Office uygulaması cihazın Biosuna gömülüdür. Lütfen uyarıları dikkate alınız. 1. Etkinleştirmek için öncelikle Microsoft hesabı oluşturmanız gerekmektedir. 2. Outlook uzantılı bir hesap açılmasını öneririz. 3. Oluşturduğunuz Microsoft hesabınız (mail adresi ve şifresi) ile aşağıdaki link üzerinden adımları takip ederek etkinleştirebilirsiniz. 4. Microsoft hesabı oluşturulurken daha önce hiç kullanılmamış yeni bir hesap olması gerekmektedir. ( Microsoft hesabı dışında farklı bir hesap girilirse aktivasyon işlemi kilitlenir. ilk anda doğru Microsoft hesabını girmeniz gerekmektedir.) 5. Sorunsuz bir kurulum için ekli yönergeleri takip etmelisiniz. 6. Bildirim çubuğu üzerinde Office güncelleştirme uyarısı çıkıyor ise güncelleştirme yapıp tekrar denemelisiniz. 7. Sorun devam eder ise cihaza sıfırlama yapıp, aynı hesap ile tekrar denemenizi öneririz. https://support.office.com/tr-tr/article/office-i-etkinle%C5%9Ftirme-5bd38f38-db92-448b-a982-ad170b1e187e Not: Microsoft hesabınızı ve şifrenizi unutmamanız gerekmektedir. Hesap bilgilerini hatırlamamanız durumunda Şifremi unuttum adımlarını takip edebilir veya Microsoft ile iletişime geçebilirsiniz.

Satın almış olduğunuz üründe orijinal Microsoft işletim sistemi lisansı bulunmaktadır ve ürün Casper garantisi altındadır. İşletim sistemine ait ürün anahtarını size veremiyoruz. Çünkü Korsan kullanımın engellenmesi amacıyla Microsoft tarafından izin verilmemektedir. Casper Microsoft’un iş ortağıdır ve Windows işletim sistemli ürünleri Microsoft’un kurallarına tabidir. Ürününüzde orijinal Microsoft işletim sistemi lisansı bulunduğundan nasıl emin olursunuz? - Üründeki işletim sistemini kaldırıp Microsoft'un https://www.microsoft.com/tr-tr/software-download/windows10 adresinden indirerek yeniden kurduğunuzda, dijital lisans anahtarınız biosa enjekte olduğu için, internet bağlantınızı yaptığınız anda bilgisayarınız etkinleşecektir. - İşletim sistemine ait ürün anahtarını görmek istiyorsanız Google üzerinden “Bios Key Öğrenme” yazarak bulacağınız 3ncü parti uygulamaları kullanabilirsiniz.

Değerli müşterimiz; Kısa bir video kaydı ile driver nasıl yüklenir izlemek isterseniz linke tıklayınız : https://youtu.be/S6J5NOz43Ds Driver yükleyebilmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz. 1) https://www.casper.com.tr/driver-indirme ilgili model seçilir/ işletim sistemi seçilir/ sürücüler listelenir. 2) Driver indir’e tıklanır indirilenlere kaydedilir. 3) WinRAR en güncel sürümü indirilir. 4) İndirilen driverların üstüne gelinir sağ tıkla/ klasöre çıkartılır. Kurulum yapabilmek için çıkartılan klasörün içine girilir/ ilgili setup dosyaları çalıştırılır ve driver kurulumu sağlanır Not : Kurarken 32 bit ya da 64 bit işletim sisteminize uygun olduğuna dikkat ediniz.

Her ”Excalibur Control Center” sürümü model’e özel tasarlanmıştır. Kurulum talimatları sırası ile yapıldığı takdirde sorunsuz şekilde çalışacaktır. • ”Excalibur Control Center” kurulamıyor> sorunu nasıl oluşur? - Sorunun temelde kaynağı dosya indirme veya zip dosyasından çıkarma sırasında oluşabilecek hatalardır. Çözümü: Dosyayı WEB sitesinden tekrar indirmek. Dosyayı indirirken internet bağlantınızın stabil olduğundan kopmalar vs. olmadığından emin olmalısınız. > daha sonra Zip’den çıkarmak> hiçbir dosyanın yerini değiştirmeden “yönetici” olarak “Control Center Yazılımı” klasöründe bulunan “Setup” dosyasını çalıştırmak.> sıralı kurulum işlemleri gerçekleştirmek> bilgisayarı yeniden başlatmak. Sorunu çözecektir. • ”Excalibur Control Center” kurdum ama açılmıyor. > sorunu nasıl oluşur? - Sorunun temelde kaynağı dosya kurulumu sırasında oluşan sistemsel hatalar veya cihazda kurulu olan başka bir programdan kaynaklı olabilir. Çözümü: Daha önce kurmuş olduğunuz ”Excalibur Control Center” sürümünü cihazınızdan “Program ekle veya kaldır” seçeneğinden kaldırın. Daha sonra Tekrar kurulum adımlarını takip edip. Kurulumu tamamlayın. Masaüstünde kısayol olarak ”Excalibur Control Center.exe” dosyası oluşacaktır. Kurulum tamamlanmıştır. Cihazınızı yeniden başlatın. Sorun çözülecektir. Not: Bu işlemleri gerçekleştirmenize rağmen sorununun çözülmemesi durumunda yukarıdaki adımları tekrarlamanız veya sistem sıfırlaması yapılmasını öneririz. Kurulum adımları: Casper.com.tr adresindeki “Destek” Sayfasından indirmiş olduğunuz Driver’ın üzerinde sağ tıklayın> “Tümünü Ayıkla” seçeneğini seçin> daha sonra .Zip dosyasından ayıklanmış “ Control Center yazılımı” klasöründe bulunan Setup dosyasını çalıştırın.> Karşınıza çıkan: “ Bilinmeyen bir yayıncıya ait bu uygulamanın cihazınızda değişiklik yapmasına izin veriyor musunuz? Sorusunu “Evet” seçeneği seçerek cevaplayın.> Sırasıyla: Ok>Next>Next seçeneklerini seçin. 15-20 sn bekleyin.> Karşınıza çıkan ekrandan “Finish” Seçeneğini seçin. Kurulum işlemi tamamlanmıştır. Kuruluma ilişkin detayları Ekteki sunumda bulabilirsiniz. Program ekle veya kaldır seçeneği: 1. Başlat menüsüne “Program ekle veya kaldır” yazın ve “Enter” tuşuna basın. 2. Karşınıza çıkan listenin üzerinde Aşağıdaki görselde bulunan kutucuk yer almaktadır. 3. Kutucuğun içine: “Excalibur” yazdığınızda “Excalibur Control Center” programı çıkacaktır. Üzerine 1 defa tıklayın. “Kaldır” seçeneğini seçin. Ardından sıralı adımları takip edin ve kaldırın. "

"Bios ayarlarınızda bulunan boot seçeneğinde başlangıç için işletim sisteminin kurulu olduğu disk yerine farklı bir depolama aracı seçmiş olabilirsiniz. Cihazın diskinde donanımsal bir sorun oluşmuş olabilir. Size en yakın teknik servise https://www.casper.com.tr/servis-noktalari link üzerinde ulaşabilirsiniz. "

Mavi ekran hataları donanım veya yazılım kaynaklı olabilir. Üründe sıfırlama işlemi yapılır. Sorun devam ediyor ise size en yakın teknik servise https://www.casper.com.tr/servis-noktalari link üzerinde ulaşabilirsiniz.

"Masaüstüne sağ tık/ Nvidia Denetim masası/ 3D ayarların yönetilmesi/ dikey eşitlemeyi kapatın. “Geforce Experience” uygulamasını indirin. Bu uygulamada önerilen ayarları kullanıp driver güncellemelerinizi tamamlayın. "

Evet. Windows 10 ön yüklü bilgisayarınızı Windows update üzerinden Windows 11’e yükselttiyseniz, aşağıda yer alan adımları uygulayarak Windows 10’a geri dönebilirsiniz. Windows 10'a geri dönebileceğiniz 10 günlük bir süre vardır. 10 günlük sürenin ardından Windows 10'a geri dönmek isterseniz verilerinizi yedeklemeniz ve "temiz yükleme" yapmanız gerekir. Ayarlar/Windows Update/Gelişmiş Seçenekler/Kurtarma/Geri dön. https://file.casper.com.tr/windows11/windows11_onceki_surume_donme.pdf

Windows 11 başlat menüsünün ortada olma sebebi kullanım kolaylığı sağlamaktır. Mobil kullanım deneyiminizin devamı için başlat menüsünü bu şekilde kullanmanızı tavsiye ederiz. Başlat menüsünün yerini değiştirmek isterseniz aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz. Başlat/Sağ tıkla/Kişiselleştirme/Görev Çubuğu/Görev Çubuğu Davranışları /Sol butonuna basınız.

Windows 11 ile birlikte görev yöneticisinin yeri değişmiştir. Başlat/Sağ tıkla/Görev Yöneticisi.

Windows 11 ile birlikte görev yöneticisinin yeri değişmiştir. Başlat/Sağ tıkla/Görev Yöneticisi.

Bilgisayarınız Windows 11 gereksinimlerini karşılıyor mu ? Bunu görmenin en kolay yöntemi “PC Sistem Durumu Denetimi” uygulamasını kullanmaktır. Bu uygulamayı https://aka.ms/GetPCHealthCheckApp adresinden indirebilirsiniz.

Excalibur E600

E60L.115F-8DH0X-0FC Excalibur E600

Diğer Modeller

Casper
Casper
Casper
Casper
Casper
Casper
Casper
Casper