En İyi 10 Tarayıcı Oyunu

22 Şubat 2023

Günümüzde çoğu oyun severin oyunları indirecek kadar vakti olmuyor. Dolayısıyla kullanıcılar ve oyun severler tarayıcı oyunları oynamaya yöneliyor. Sizler için hazırladığımız en iyi tarayıcı oyunları listesinde, klasik oyunlardan, yepyeni oyunlara kadar herkese hitap edecek oyunları bulacaksınız.

İşte En İyi Tarayıcı Tabanlı Oyunlar:


1. Gartic.io
Gartic.io, arkadaşlarla oynamak için tarayıcı oyunları denilince akla ilk gelenlerden biridir. Bu oyunda aslında çizim becerilerinizi sergiliyorsunuz. Her yeni oyunun başında verilen kelimeyi çizmeye ve tahmin etmeye çalışıyorsunuz. Maksimum 10 kişilik odalara sahip olan Gartic.io tarayıcısı en çok oynanan tarayıcı oyunları arasında yer almaktadır.

 2. Counter Strike – CS 1.6

Counter Strike – CS 1.6  İnternet kafeler döneminin efsanesi CS 1.6 ve Dust, PoolDay, Assault gibi kendine has haritaları da tarayıcı üzerinden oynanabiliyor. Tarayıcı oyunları arasında en iyilerden biri olan CS 1.6'yı ister arkadaşlarınızla isterseniz de diğer online kişilerle oynayabilirsiniz.

3. GeoGuessr

GeoGuessr oyun olarak da düşünülmemeli çünkü aynı zamanda öğretici bir şey. Adından da anlaşılacağı gibi GeoGuessr, konumunuzu doğru bir şekilde tahmin etmeye dayalı bir oyundur. Google Maps tabanlı ve sizi rastgele bir konuma gönderen oyun sizden tahmin yapmanızı istiyor. Çevredeki tabelalardan, tabelalardan veya bina isimlerinden nerede olduğunuzu keşfetmek eğlencelidir.

4. Mars Tomorrow

Yıl 2100 ve Dünya ölüyor. Yarın Mars'ta Kızıl Gezegeni keşfetmek için başarılı bir koloni kurmaya çalışıyoruz. Oyunun ana mekaniği, hammaddelerin (su, oksijen ve karbondioksit) elde edilmesi ve bunların hayatta kalmak için gerekli kaynaklara dönüştürülmesi üzerine kurulu. Mars Tomorrow cep telefonunda da mevcuttur, ancak bu, onu hafife alabileceğiniz anlamına gelmez çünkü çok kapsamlıdır. Web tabanlı strateji oyunları arıyorsanız kesinlikle göz atmalısınız.

5. Freeciv-Web

Bir başka web tabanlı çevrimiçi strateji oyunları kategorisi de Freeciv'dir. Sıra tabanlı bir strateji oyunu olan Freeciv, ilkel topluluktan uzay çağına uzanan bir gelişim ölçeğine sahiptir. Sid Meier's Civilization'dan ilham alan oyun, eski tarayıcı oyunlarını sevenler için birebir.

6. War Brokers

War Brokers gibi tarayıcı oyunları da fps kategorisine dahildir. Bu oyunu arkadaşlarınızla oynayabileceğiniz gibi tek başınıza da oynayabilirsiniz. Çeşitli askeri araç ve görevlerin yer aldığı oyunda silahlarınızı ve araçlarınızı özelleştirmeniz de mümkün. Oyunda 9 farklı harita ve 17 farklı silah bulunuyor. Ayrıca bir battle royale ve hayatta kalma modu da var. Bu nedenle tarayıcı savaş oyunları arayanlar için War Brokers'ı önerebiliriz.

7. Coma

Çarpıcı görüntülere ve güzel arka plan tasarımına sahip oyunların hayranıysanız, Coma tam size göre. Coma, hem görselleri hem de dinlendirici müziği ile popüler mobil oyun Alto's Adventure ile bazı benzerlikler paylaşıyor. Coma'da, oyunda ilerledikçe ve farklı varlıklarla etkileşime girdikçe karanlık bir sırrın katmanlarını ortaya çıkarmaya çalışıyorsunuz.

 8. Gun Mayhem 2

Gun Mayhem, 2 kişilik tarayıcı oyunları arasında en eğlenceli oyunlardan biridir. Hikaye modunu tek başınıza oynayabilir veya arkadaşlarınızla oynayabilirsiniz. Oyunda silah kullanarak rakibinizi platformdan düşürmeye çalıştığınız birçok mod bulunuyor. One shot one kill modu, ilk vuranın kazandığı çok eğlenceli bir moddur. Last Man/Team Standing modlarında ise dövüş sonunda hayatta kalmaya çalışıyorsunuz. Üstelik tek bir klavyeden 4 kişiye kadar oynamak mümkün.

9. OGame

DarkOrbit, Gameforge tarafından geliştirilmiş, Web tabanlı uzay savaşları temalı çok oyunculu tarayıcı rpg oyunudur. Aslında bu oyunu bilmeyen yoktur çünkü OGame bir neslin tüm vaktini gece uyanıp gezegenini kontrol ederek geçirdiği bağımlılık yapan bir oyundur. Oyuna rastgele bir gezegende başlıyorsunuz ve teknolojik araştırma ve geliştirme ile uzay krallığını genişletmeye çalışıyorsunuz. Ancak, OGame'in son derece karmaşık ve zaman alıcı bir oyun olduğunu belirtmek gerekir.

10. Catan Universe

Settlers of Catan masa oyununun online versiyonu olan Catan Universe, masa oyunları hayranıysanız sizin için çok iyi bir seçim olabilir. Arkadaşlarınızla oynayabileceğiniz tarayıcı oyunu mobil platformlarda da mevcuttur. Şansınıza ve stratejinize güveniyorsanız efsanevi Catan'ı oynamanızı tavsiye ederiz.

Intel ve Nvidia’nın bir araya geldiği laptop oyun bilgisayarlarımızda ihtiyaç duyulan tüm performans sizinle. Oyunları minimum grafik ayarlarında oynama dönemini sona erdirecek birbirinden güçlü ve özel modellerimiz sayesinde artık oyunların büyülü dünyasında maceradan maceraya atlayacaksınız. Üstelik deneyimini ve performansını daha da arttırmak isteyenler için ergonomik aksesuar desteğini de sağlıyoruz.

Yorum Yap

Yorum yapabilmek için öncelikle üye girişi yapmanız gerekmektedir.