En İyi RPG Oyunlar

28 Temmuz 2021

En İyi RPG Oyunlar

Çıkış yaptığı ilk yıllardaki gibi popüler durumda olmasalar da RPG oyunlar hala milyonlarca oyuncu tarafından tercih ediliyor. Son yıllarda çıkan yeni oyunlar ile birlikte RPG oyunlarına dönüş yapmak ya da yeni bir RPG oyunu oynamak isteyenler en iyi RPG oyunlar listesine göz atabilir. 

The Witcher Wild Hunt

CD Projekt RED ekibi tarafından özel olarak geliştirilen rol yapma oyunu, piyasaya sunulduğu ilk günden itibaren her zaman listelere girmeyi başaran bir yapım. Geniş bir açık dünyası olan oyun, bu sayede diğer oyunlara göre daha geniş bir evrende zevkli bir macera sunuyor. 

The Elder Scrolls V: Skyrim

2010 yılında ilk versiyonu ile piyasaya sunulan rol yapma oyunu The Elder Scrolls V: Skyrim, imparatorluklar üzerindeki bir hakimiyet üzerine kurgulanmış. Ücretli bir alternatif olarak dikkat çeken oyun, uygun sistem gereksinimleri ile de kolayca erişilebilir durumda.

Assassin’s Creed Valhalla

Ubisoft tarafından geliştirilen Assassin’s Creed serisinin son oyunlarından birisi olan Assassin’s Creed Valhalla, RPG oyun oynamak isteyenler tarafından tercih edilebilir. Serinin en popüler oyunlardan birisi olduğu gibi Assassin’s Creed Valhalla ile birlikte Ubisoft çok daha başarılı bir çalışmaya imza atmış durumda. 

Tomb Raider (Lara Croft)

Tomb Raider, RPG serisinin en eski oyunlarından bir tanesi. 1996'lı yıllarda piyasaya sunulan oyun, 2013 yılında ciddi bir değişim ile birlikte RPG türünün en başarılı örneklerinden birisi oldu. 

Far Cry Serileri

Rol yapma oyunu denildiğinde Ubisoft'un bir diğer iddialı yapımı Far Cry da her zaman listelerde yer almayı başarıyor. 2004 yılında yüksek satış rakamlarına ulaşarak bu alanda dikkat çekmeyi başaran Far Cry serilerinin her biri, yeni bir rol yapma oyunu oynamak isteyenler için fırsat yaratıyor.

Hitman Absolution

Rol yapma oyunlarında daha acımasız ve suikastçı olarak oynamak isteyenlerin ilk tercihi Hitman Absolution. Oyunun yeni versiyonunda hikaye Chicago’da geçiyor ve Hitman yine zorlu görevlerin üstesinden gelerek hedefe ulaşmayı başarıyor.

World Of WarCraft

MMORPG ve RPG türünden hangisine ait olduğu çok tartışmalı olsa da yılların en efsane rol yapma oyunlarından birisi World Of WarCraft, MMORPG ve RPG türü özelliklerini bir arada sunuyor.

Yorum Yap

Yorum yapabilmek için öncelikle üye girişi yapmanız gerekmektedir.