Windows Autopilot ile Self Servis bir Kurulum Deneyimi

24 Mart 2021

Windows Autopilot ile Self Servis bir Kurulum Deneyimi

Windows Autopilot İle Self Servis Bir Kurulum Deneyimi

Yeni Windows 10 Pro işletim sistemlerinde kullanıma sunulan Windows Autopilot özelliği ile artık bilgisayarlar dakikalar içerisinde kullanıma hazır hale geliyor!

Windows işletim sisteminin kullanıldığı bilgisayarlarda deneyimi daha da arttırmak ve satın alma sonrasında cihazların kullanıma hazır olma süresini azaltmak isteyen Microsoft, Windows Autopilot ile birlikte önemli bir yeniliğe imza atıyor. Özellikle kurumsal çözümlerde işletmelere büyük bir zaman tasarrufu getirecek Windows Autopilot, çalışanların tüm uygulama ve verilerini dakikalar içinde yeni bilgisayarda hazır olmasını sağlıyor. Bilgisayar kurulum ve kullanım deneyimini üst düzeye çıkaran bu yenilik, kurumlar için dakikalar içerisinde kullanıma hazır bilgisayarlar fırsatını da sunuyor.

Windows Autopilot Avantajları Neler?

Windows 10 Pro işletim sistemlerinde kullanılabilen Windows Autopilot özelliği, en yeni Windows deneyimini sunduğu gibi dakikalar içerisinde de bilgisayarların kullanıma hazır hale gelmesini sağlıyor. Uzun yükleme süreleri, çalışanlar için kişiselleştirme ve IT müdahaleleri yeni Windows Autopilot ile birlikte ortadan kaldırılıyor. Üstelik bilgisayarların farklı bölümlerde kullanılmak istenmesi halinde de dakikalar içerisinde bilgisayarı sıfırlamak ve yeni bir profil üzerinden çalışanlara sunmak mümkün. IT ekiplerinin zaman tasarrufu elde etmesini sağlayacak yenilik, aynı zamanda diğer geliştirme ve sorun çözümlerinde de ekiplere zaman kazandırıyor. İş verimliliğini ve zaman kazancını en üst düzeye çıkarmak adına özel bir ekip tarafından geliştirilen Windows Autopilot, bulut tabanlı cihaz yönetimi konusunda da şirketlerin dönüşümünü kolaylaştırıyor. Tüm bu özellikler ile birlikte bilgi ve veri güvenliğinde kurumlara Microsoft güvencesiyle yeni bir koruma kalkanı sağlanıyor.  Windows Autopilot sayesinde pek çok can sıkıcı durumdan kurtulan çalışanların memnuniyeti artarken, çalışanların performansı ve verimliliği de yükseliyor.

Windows Autopilot Nasıl Çalıştırılır?

Windows Autopilot özelliğinden yararlanmak isteyen şirketler için Windows 10 Pro’lu bilgisayarların satın alınarak cihazların yönetim sisteminde tanımlanması gerekiyor. İlk kurulumlar için IT ekipleri tarafından belirlenecek profillerin ardından çalışanların bilgisayarlarında oturum açması yeterli. İşletmedeki her bir bölüm için özel olarak yapılacak ayarlamalar sayesinde çalışanların her biri, ideal çalışma platformlarına dakikalar içerisinde sahip olmanın avantajını yaşıyor.

Windows Autopilot özelliğinden yararlanmak için siz de  Windows 10 Pro işletim sistemli bilgisayarları tercih ederek Microsoft destekli Casper’ın yenilikçi teknolojilerinin keyfini sürebilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum yapabilmek için öncelikle üye girişi yapmanız gerekmektedir.