Heyecanlı Bekleyiş; Left 4 Dead 3 Çıkacak mı?

28 Mart 2023

Heyecanlı Bekleyiş; Left 4 Dead 3 Çıkacak mı?

Valve tarafından geliştirilen ve yayınlanan Left 4 Dead 2, ilk kez 2009 yılında piyasaya sürülmüştü. Günümüzde düşük sistemle oynanabilen en iyi oyunlar arasında yer alan efsane yapım, 14 yaşında olmasına rağmen popülaritesinden pek bir şey kaybetmiş değil. Hem hikayesi hem de mekanikleriyle zombi türüne benzersiz bir soluk getiren L4D2, yakın zaman önce 105 TL gibi acayip bir fiyata çıkmasına rağmen halen Steam‘de çok satmaya devam ediyor.

Serinin hayranları, yıllardır Left 4 Dead 3 çıkacak mı sorusunun cevabını arıyor. Devam oyunu hakkında birkaç yıldır farklı kaynaklardan çeşitli söylentiler duyuyoruz. Aralık 2019’da Valve’a yakın isimlerden Tyler McVicker, Twitter’da Left 4 Dead VR’ın geliştirildiğini söylerken, Ocak 2020’de Çin HTC başkanı Alvin Wang Graylin ise Left 4 Dead 3’ten bahseden bir VR sunumunun slaytlarını paylaşmıştı.

Left 4 Dead 3, CS 2 Dosyalarında Ortaya Çıktı

Şimdi ise “Left4Dead3” teriminin CS2 dosyalarında ortaya çıktığı bildirildi. Dosyalarda “version 2” adıyla gizlenen oyunun mevcut durumu hakkında bazı bilgiler yer alıyor. Buna göre Left 4 Dead 3‘ün ciddiyetinin “yüksek” olmasına rağmen, önceliğinin “yok” olduğu belirtiliyor. Fakat bu ifadelerin tam olarak ne anlama geldiğini kestirmek güç.

Valve, Half-Life: Alyx ile birlikte yeni bir Left 4 Dead oyununun geliştirilmekte olduğu yönündeki spekülasyonlara rağmen, seri üzerinde herhangi bir çalışmanın olmadığını açıklamıştı. Bununla birlikte, şirketin projeyi Source 2 oyun motoru tam olarak hazır olana kadar rafa kaldırdığı düşünülüyordu. DOTA 2’nin ardından Counter-Strike da Valve’ın yeni oyun motoruna geçiş yaptı. Sızıntılara rağmen Left 4 Dead 3’ün geliştirilme aşamasında olup olmadığı henüz belli değil.

Yorum Yap

Yorum yapabilmek için öncelikle üye girişi yapmanız gerekmektedir.