Steam’de Ücretsiz Oyun Deneme Dönemi Başladı

22 Mayıs 2023

Steam’de Ücretsiz Oyun Deneme Dönemi Başladı

Steam Free Trial yeni oyun deneme özelliği ile Valve, oyun dünyasında yeni bir dönemi başlatıyor. Steam oyun deneme özelliği sayesinde bir oyunu herhangi bir ücret ödemeden sınırlı süreliğine deneme şansı elde ediliyor. Var olan oyunlar platformdan satın alınıp iki saatlik bir süre içerisinde iade edilebiliyordu ancak oyun deneme özelliği işleri daha da kolaylaştıracak.

Steam Oyun Deneme Özelliğini Kullanıma Aldı

Steam Free Trial veya oyun deneme özelliği şu anda yalnızca Dead Space Remake sürümünde mevcut gibi görünüyor ancak bu özellik daha sonra diğer oyunlara da gelebilir. Dead Space ile 90 dakikalık deneme süresi boyunca oynamak için oyunu satın almanıza gerek yok. Dead Space deneme sürümü, oyunun belirli bir noktasıyla sınırlı değildir. Oyuncular denem sürümü içerisinde ilerlemeyi sağlayabilirler.

Yayıncılar bu yeni özelliğin diğer oyunlarda da uygulanmaya değer olup olmadığını görmek için muhtemelen Dead Space deneme sürümünü yakından izleyeceklerdir. Dead Space Remake şu anda 799 TL fiyat etiketiyle satılıyor.

Steam oyun deneme özelliği muhtemelen geliştiricilerin tercihine bağlı bir özellik olacaktır. Zira bazı oyunlar oldukça kısa süreli olabiliyor. Bu nedenle 90 dakikalık sabit bir deneme süresi kullanıcı deneyimine olumsuz etkide bulunabilir .

Bu özellik, The Last of Us Part I ve Star Wars Jedi: Survivor gibi popüler oyunların son PC portlarında gördüğümüz performans sorunlarının erkenden fark edilmesi açısından da oldukça önemli diyebiliriz. Sonuç olarak oyunculara önce oyunları deneme şansı vermek, kötü optimize edilmiş PC oyunlarının yarattığı olumsuzlukları ortadan kaldırabilir.

Yorum Yap

Yorum yapabilmek için öncelikle üye girişi yapmanız gerekmektedir.