Windows 11 Sistemi Bilgisayara Nasıl Yüklenir?

24 Haziran 2022

Windows 11 Sistemi Bilgisayara Nasıl Yüklenir?

Windows 11 Sistemi Bilgisayara Nasıl Yüklenir?

Kullanıcıların sistem gereksinimleri ve tercihlerine göre 3 yoldan birisini seçerek kolayca yeni işletim sistemine geçiş yapabilir. Ancak geçiş öncesinde kullanıcıların Microsoft tarafından geliştirilen Windows PC Health Check aracını kullanması gerekmektedir.  Bu araç, sistemin Windows 11 işletim sistemiyle uyumlu olup olmadığının kontrol edilmesini sağlar. Böylece kolay bir şekilde yeni sisteme geçiş yapabilirsiniz. Aracın kullanılması için işletim sisteminin Windows 10 sürüm 1803 olması gerekmektedir. Tüm şartlar uygunsa, Windows 11 sistemine geçiş yollarından birisini tercih edebilirsiniz.

Windows 10’dan Windows 11’e Yükseltme Yapma

Windows 11’e hızlı ve kayıpsız bir şekilde geçiş yapmak isteyenler için en kolay yöntemlerden birisi yükseltme yapmak. Windows 10 işletim sistemine sahip kullanıcılar için geçerli olan yükseltmede Windows Update üzerinden güncelleme kontrolünün yapılması yeterli. Bilgisayarlarda Başlat > Ayarlar > Güncelleştirme ve Güvenlik > Windows Update adımlarını takip ederek ulaşabileceğiniz güncelleme ekranında sistem tarafından otomatik olarak tarama yapılacaktır. Tarama sonrasında ise Windows 11 işletim sistemi güncellemesi görüldüğünde güncelleme indirilerek Windows 11’e geçiş sağlanabilir. Windows 10 işletim sistemlerinin tümünde eşzamanlı olarak güncelleme sunulmadığından dolayı sık sık kontrol yapılması gerekmektedir.

Sıfırdan Windows 11 Kurulumu

Windows 11 işletim sistemine geçiş için tercih edilebilecek diğer yöntem ise sıfırdan Windows 11 kurulumu. Microsoft tarafından yayınlanan ISO dosyaları aracılığı ile yapılabilecek kurulumlarda, normal Windows işletim sistemi kurulum aşamalarının takip edilmesi yeterli. Çok daha kişisel bir Windows deneyimi yaşanabilmesi adına özel olarak hazırlanan kurulum aşamalarıyla yeni bir sistemde Windows 11 deneyimi yaşanabilir.

Windows 11’li Bir Bilgisayar Satın Alma

Bilgisayarı yeterli olmayan, yeni bir bilgisayar satın almayı planlayan ya da Windows 11 sistem gereksinimlerini karşılamayanlar için ise Windows 11 deneyimi için tek seçenek yeni bir bilgisayara geçiş yapmak. Türkiye’de Windows 11 uyumlu bilgisayar modellerimizden birisini tercih ederek güçlü ve kusursuz bir Windows 11 deneyimi yaşayabilirsiniz.  

Yorum Yap

Yorum yapabilmek için öncelikle üye girişi yapmanız gerekmektedir.